مقایسه کن

آخرین اخبار

1396/12/17 19:54:50

آشنایی با برندها : فیلیپس

فیلیپس همواره دارای فکری جدید در عرصه صدا بوده است. از زمان خلق رادیو های مینی وات در سال 1923، دستگاه های ضبط صوت در سال 1948 و سی دی در سال 1979، فیلیپس همواره مرزهای نوآوری در سیستم های صوتی را در نوردیده است و برای نسل های متوالی تا به امروز، با تولید محصولات با کیفیت به مسیر خود ادامه داده است. ما با افتخار هدفون های داخل گوش،هدفون های دور گوش یا پشت گردن، هدفون های خانگی، هدفون های ورزشی، هدفون های دی جی، هدفون های بلوتوث، هدفون های تلویزیون، هدفون های خاص و هدست های این برند معتبر را ارائه می دهیم تا برای شما یک تجربه ی صوتی قابل اعتماد و با شکوه در حالی که در خانه، محل کار، باشگاه ورزشی و یا در حال رفتن به جایی هستید به ارمغان بیاوریم.
1396/10/29 00:44:36

استفاده بهینه از باتری های لیتیومی

در دنیای امروزی استفاده از لوازم الکترونیکی قابل حمل، عضوی جدا نشدنی از زندگی روزمره ما شده است. وسیله ای که امکان استفاده از هدفون های بلوتوث ، موزیک پلیرها ، اسپیکرهای بلوتوث و ... را بدون نیاز به استفاده ی مستقیم از برق فراهم می کند ، باتری ها می باشند. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی نوع باتری های استفاده شده در این محصولات، روش های استفاده ی بهینه به منظور افزایش طول عمر آن ها را بررسی کنیم.
1396/09/05 19:13:10

استاندارد بین المللی IP

استاندارد درجه ی حفاظت که با عبارت IP برگرفته از Ingress Protection به همراه دو عدد در ادامه ی آن تعریف می شود ، نشانگر میزان مقاومت کالا نسبت به گرد و غبار و آب می باشد. عدد اولی که در ادامه ی عبارت IP می آید بین 0 تا 6 بوده و تعیین کننده ی میزان حفاظت نسبت به گرد و غبار می باشد و عدد دوم که می تواند بین 0 تا 8 باشد ، نشانگر میزان مقاومت در برابر آب است. لازم به ذکر است که این استاندارد حفاظت کالا تنها نسبت به آب و نه هیچ مایع دیگری را نشان می دهد. ضمنا بدیهی است کالایی که نسبت به آب از مقاومت قابل قبولی برخوردار است ، قاعدتا از گرد و غبار نیز مصون می باشد.
1395/02/11 10:19:30

تکنولوژی حذف نویز (ایزوله سازی نویز-Noise Cancelling)

این تکنولوژی به معنای توانایی هدفون در حذف سر و صدای ناخواسته ی محیط و انتقال خالص صدای هدفون به شنونده می باشد. برای این منظور دو روش وجود دارد.
1394/12/24 22:46:08

جدیدترین هدفون های فیلیپس

صدای برتر به عنوان نماینده ی رسمی و انحصاری محصولات صوتی و تصویری فیلیپس در استان های خراسان مفتخر است تا فروش جدیدترین محصولات فیلیپس را برای اولین بار آغاز کند. این محصولات فیلیپس که به تازگی وارد ایران شده اند تنها و تنها در سایت صدای برتر قابل بررسی و خرید هستند و تاکنون هیچ سایت معتبر دیگری دارای این محصولات نیستند.
1394/12/08 12:55:00

حساسیت در هدفون

اصلی ترین وظیفه ی یک هدفون تبدیل سیگنال الکتریکی به صدا می باشد که با واحد دسی بل سنجیده می شود و حساسیت نامیده می شود که میزان صدایی است که با توان ورودی 1 میلی وات تولید می شود.
1394/12/06 11:45:59

پاسخ فرکانسی در هدفون

صدا از طریق به حرکت درآمدن مولکول های هوا تولید می شود و دارای فرکانسی است که آن را با واحد هرتز می سنجند. محدوده ی شنوایی انسان بین 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز می باشد لذا صدایی که در چنین بازه ی فرکانسی قرار بگیرد توسط گوش انسان قابل شنیدن است. حال اصلا صدایی با فرکانس 20 هرتز به چه معنی است؟ 
1394/12/05 23:32:15

امپدانس در هدفون

امپدانس یکی از مباحث علوم برق می باشد که دارای توضیحاتی گسترده و تخصصی می باشد که از ذکر آن ها پرهیز کرده و فقط در سطح مورد نیاز در مورد هدفون ها به آن می پردازیم.
1394/12/05 21:44:54

آکوستیک در هدفون

یکی از مهم ترین ویژگی های هدفون ها و هدست ها که در هنگام خرید می بایست به آن توجه کرد و بر اساس سلیقه و نیاز خود آن ها را برگزید ، آکوستیک می باشد. در هدفون ها و هدست ها سه نوع آکوستیک وجود دارد : پشت بسته ، پشت باز و نیمه باز یا نیمه بسته. 
1394/11/06 12:34:09

20 برند هدفون برتر دنیا بر اساس نظر بیش از 100 هزار خریدار

در عصری که هر روز برند های جدیدی از هدفون و هدست وارد بازار می شوند ، هر روز و هر روز انتخاب این که کدام هدفون ارزش پولی که بابت آن پرداخت می کنیم را دارد ، سخت تر می شود. در همین زمان کارشناسان بسیاری ادعا می کنند بر اساس مشخصات فنی محصولات و همین طور نظرات منابع فنی مختلف ، جواب این سوال را دارند.

امپدانس در هدفون

نوشته شده توسط: بیارجمندی | 1394/12/05 23:32:15

امپدانس یکی از مباحث علوم برق می باشد که دارای توضیحاتی گسترده و تخصصی می باشد که از ذکر آن ها پرهیز کرده و فقط در سطح مورد نیاز در مورد هدفون ها به آن می پردازیم.

امپدانس در واقع همان مقاومت سیم پیچ های هدفون می باشد که واحد آن بر حسب اهم سنجیده می شود. به دلیل وابستگی امپدانس به فرکانس ، مقدار امپدانس هدفون ها در فرکانس 1 کیلوهرتز سنجیده می شود.

هرچه تعداد دور سیم پیچ های هدفون بیشتر باشد ، امپدانس آن نیز بالاتر خواهد رفت. این سیم پیچ ها انرژی الکتریکی را به نیرو محرکه ای تبدیل می کند که این نیرومحرکه دیافراگم هدفون را به حرکت درآورده و تولید صدا می کند ( حداکثر مقدار صدای تولید شده تحت عنوان حساسیت در مشخصات فنی محصولات ذکر می شود).

به طور کلی می توان گفت در مقایسه ی دو هدفون با حساسیت مشابه ، هدفون با امپدانس بالاتر ، توان بیشتری برای رسیدن به حساسیت نامی خود لازم دارد. پس برای استفاده از هدفون با پخش کننده های کم توان مانند تلفن های همراه ، استفاده از هدفون های با امپدانس پایین مناسب تر است. هرچند که تلفن های همراه امروزی با باتری های پرتوان ، قابلیت تامین توان هدفون های با امپدانس بالاتر را نیز دارند. از  سوی دیگر در صورت پایین بودن امپدانس یک هدفون و متصل کردن آن به دستگاه های پخش کننده ی قدرتمند ، با عبور جریان زیاد از هدفون ، امکان سوختن هدفون وجود دارد که چنین خرابی هایی شامل گارانتی نیز نخواهند شد. در نتیجه می بایست در هنگام استفاده از هدفون به بازه ی امپدانسی پخش کننده ی خود توجه داشت که امپدانس هدفون در آن بازه قرار داشته باشد. همچنین در صورت بیشتر بودن تعداد دورهای سیم پیچ که در نتیجه افزایش امپدانس را در بر خواهد داشت ، می توان نیرومحرکه ی بیشتری تولید کرد ودر نتیجه می توان دیافراگم ضخیم تری را به حرکت در آورد. صدای تولید شده ناشی از حرکت یک دیافراگم ضخیم تر ، کیفیت صدای بالاتر و شفافیت بیشتری را در بر خواهد داشت.

پس توصیه ی ما این است که بر اساس توان باتری تلفن همراه خود یا سایر پخش کننده ها و همین طور توان خروجی دستگاه های صوتی مورد استفاده ، هدفون با امپدانس مناسب را انتخاب کنید. اگر پخش کننده ی شما کم توان است هدفون هایی با 16 یا 32 اهم امپدانس انتخاب بهتری است که با وجود کاهش اندک کیفیت ، به حساسیت نامی هدفون خود خواهید رسید. هرچند در صورتی که کیفیت برای شما مهم تر از حجم صداست می توانید با صرف نظر از اندکی کاهش حجم صدا ، از هدفون های با امپدانس بالاتر نیز استفاده کنید. اما در صورت استفاده از پخش کننده های پر توان ، به هیچ وجه از هدفون های با امپدانس پایین استفاده نکنید چرا که به طور قطع آسیب خواهند دید.نظرات 0


ارسال نظر:
اگر تصوير خوانا نيست اينجا کليک کنيد
همزمان با تأييد انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هايي كه حاوي توهين است، منتشر نمي شود.
* لطفا از نوشتن نظر هاي خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.