مقایسه کن

آخرین اخبار

1398/11/16 11:24:18

تغییر شرایط پاسخگویی شرکت های گارانتی دهنده

نظر به این که فروشگاه اینترنتی هدفون دات آی آر همواره با تکیه بر مشتری مداری سعی در جلب حداکثری رضایت شما خریداران عزیز داشته است، بر خود لازم می دانیم با توجه به شرایط پیش آمده در کشور و تحریم های ظالمانه ی آمریکا شرایط جدید پاسخگویی شرکت های گارانتی را به استحضار شما برسانیم.
1396/11/16 13:33:59

تغییرات قیمت به تبع تغییرات قیمت ارز

     سلام همراهان همیشگی. روزهای سرد زمستانیتان بخیر. امیدواریم در این روزهای سرد و برفی شادی میهمان سفره ی گرم شما و عزیزانتان باشد و از هموطنان بی بضاعت و زلزله زده ی خود در این روزهای سخت فراموش نکرده باشید. در این خبر قصد داریم در مورد تاثیر تغییرات قیمت ارز بر روی محصولاتمان صحبت کنیم.
1394/12/24 22:46:08

جدیدترین هدفون های فیلیپس

     هدفون دات آی آز به عنوان نماینده ی رسمی و انحصاری محصولات صوتی و تصویری فیلیپس در استان های خراسان مفتخر است تا فروش جدیدترین محصولات فیلیپس را برای اولین بار آغاز کند. این محصولات فیلیپس که به تازگی وارد ایران شده اند تنها و تنها در سایت صدای برتر قابل بررسی و خرید هستند و تاکنون هیچ سایت معتبر دیگری دارای این محصولات نیستند.
1394/11/06 12:34:09

20 برند هدفون برتر دنیا بر اساس نظر بیش از 100 هزار خریدار

     در عصری که هر روز برند های جدیدی از هدفون و هدست وارد بازار می شوند ، هر روز و هر روز انتخاب این که کدام هدفون ارزش پولی که بابت آن پرداخت می کنیم را دارد ، سخت تر می شود. در همین زمان کارشناسان بسیاری ادعا می کنند بر اساس مشخصات فنی محصولات و همین طور نظرات منابع فنی مختلف ، جواب این سوال را دارند.

درباره مشخصات هدفون ها بیشتر بدانیم : پاسخ فرکانسی

نوشته شده توسط: کمال عقلی | 1394/12/06 11:45:59

     صدا از طریق به حرکت درآمدن مولکول های هوا تولید می شود و دارای فرکانسی است که آن را با واحد هرتز می سنجند. محدوده ی شنوایی انسان بین 20 هرتز تا 20 هزار هرتز می باشد لذا صدایی که در چنین بازه ی فرکانسی قرار بگیرد توسط گوش انسان قابل شنیدن است. حال اصلا صدایی با فرکانس 20 هرتز به چه معنی است؟ 

 

     وقتی دیافراگم یک هدفون به ارتعاش در می آید، مولکول های هوای اطراف خود را به حرکت در آورده و تولید صدا می کند. اگر ارتعاش این دیافراگم 20 بار عقب و جلو رفتن در ثانیه باشد صدایی با فرکانس 20 هرتز تولید می شود ، اگر 20 هزار عقب و جلو رفتن در ثانیه باشد ، صدایی با فرکانس 20 کیلو هرتز تولید خواهد شد. صداهای با فرکانس پایین را صدای بم و صداهای با فرکانس های بالا را صدای زیر می نامیم. فرکانس های پایین یک هدفون مسئولیت تولید بیس را داشته و در مقابل فرکانس های بالا نقش کلیدی تری را در کیفیت صدای یک هدفون بازی می کنند.

 

     جمع بندی : با توجه به محدوده ی شنوایی انسان که بین 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز می باشد (البته قدرت شنوایی انسان ها متفاوت است و ممکن است برخی افراد فرکانس های کمی پایین تر یا کمی بالاتر از این بازه را نیز بشنوند ضمن این که معمولا به مرور زمان و مسن تر شدن افراد این بازه کوچک تر خواهد شد). بهترین هدفون ها آن هایی هستند که بازه ی گسترده تری را تحت پوشش قرار دهند یعنی حتی بازه ای وسیع تر از بازه ی شنوایی انسان.

اما چرا ؟ چرا مهم است حتی فرکانس هایی که برای انسان قابل شنیدن نیست نیز توسط هدفون بازتولید شود؟ برای آگاهی از این موضوع توجه شما را به مقاله ای تحت عنوان "درباره هدفون ها بیشتر بدانیم : پاسخ فرکانسی" جلب می نماییم.نظرات 0


ارسال نظر:
اگر تصوير خوانا نيست اينجا کليک کنيد
همزمان با تأييد انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هايي كه حاوي توهين است، منتشر نمي شود.
* لطفا از نوشتن نظر هاي خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.